Warning: Undefined array key "useschemesbyforum" in /data/web/virtuals/97614/virtual/www/subdom/forum/mods/easy_colorscheme/easy_colorscheme.php on line 46

Warning: Undefined array key "useschemesbytemplate" in /data/web/virtuals/97614/virtual/www/subdom/forum/mods/easy_colorscheme/easy_colorscheme.php on line 83

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data/web/virtuals/97614/virtual/www/subdom/forum/mods/easy_colorscheme/easy_colorscheme.php:46) in /data/web/virtuals/97614/virtual/www/subdom/forum/cache/tpl-classic-header-be230fe861c92149a42705e28e5dfa67.php-stage2 on line 5
Boj s chutí na sladkosti
Rady - tipy :  Forum serveru ZHUBNEME.cz The fastest message board... ever.
Rady a tipy, pust apd. 
Boj s chutí na sladkosti
Autor: Ela ()
Datum: 07. 02. 2003 09:18

Přepisuji pro závisláky na sladkém :

Nebezpečí sladkostí spočívá zejména v tom, že vás zbavují potěšení z jiných jídel, které si ze strachu z nadváhy raději odpustíte. Sladká chuť je natolik výrazná, že po sladkém už obvykle nemáte na nic jiného chuť nebo je vám z této kombinace nevolno. Nemusíte se vzdávat příležitostné sladké tečky za obědem, vyhněte se ale raději sladkým potěšením mimo hlavní jídla. Vaše chutě jsou sice navyklé, avšak přizpůsobivé. Stačí jen vydržet.

CHUŤ NA SLADKÉ JE JEDNÍM ZE ZLOZVYKŮ, KTERÝCH SE BUDETE ZBAVOVAT NEJOBTÍŽNĚJI.

U čokolád hrají navíc významnou roli návykové látky obsažené v kakau, které mohou vést k fyzické závislosti. Stejně jako v případě alkoholové závislosti nebo jiné toxikomanie se i v případě rostoucí závislosti na sladkostech postupně snižuje chuť na jiné, pro vás nezbytné potraviny. Problém začíná tehdy, když sladkosti nahrazují vaše obědy a večeře, jsou nepostradatelnou součástí vaší kabelky nebo programu pro volný čas.
Přestaňte s sebou nosit sladkosti, sami si je nekupujte, nebo jen příležitostně nejmenší možné balení. Nikdy nejezte sladkosti před jídlem. Čokolády a sušenky můžete nahradit ovocem, i v tomto případě však pozor na množství. Máte-li možnost volby, dávejte přednost moučníku po obědě a nikoli po večeři.


Úspěšný boj s cukry :

Odvykněte si řešit každodenní stresové situace a problémy za pomoci sladkostí. Konzumace sladkostí nic neřeší a problémy se vám hodí jako důvod.

Dodržujte pravidlo, že ve stavu rozrušení byste neměli jíst nic sladkého. Napětí klesne i bez toho a vy si odvyknete.

Méně často pečte a odstraňte sladkosti ze svého dosahu.

Nenoste u sebe žádné sladkosti, nekupujte si jídlo do kina ani do divadla.

Pokuste se některé sladkosti nahradit potravinami s nižší energetickou hodnotou.

Když vám nabídne sladkosti někdo jiný, neberte si, když se to nehodí - například před obědem, nebo si vezměte jeden kousek.

Když jste milovníky sladkého, učte se vychutnat si malé, raději předem naplánované množství kvalitních sladkostí. I v těchto případech však musíte dodržovat míru.

Když to někdy se sladkostmi přeženete, nepodléhejte panice a nevzdávejte se svých dobrých předsevzetí. Můžete si zacvičit nebo zaběhat a pokračovat dál, jak jste si předsevzali.

NEVYMLOUVEJTE SE NA OKOLNOSTI, HLAD NEBO CHUŤ.
VŠECHNO JE JENOM OTÁZKA ZVYKU.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Boj s chutí na sladkosti
Autor: JaninaS ()
Datum: 07. 02. 2003 14:41

Co mám dělat, když se večer neudržím? Přes den sladké nemusím - cukr mám pouze v ovoci ,jinak nic nesladím - to mi nechutná, ale večer, ať doma či v práci, bez něčeho sladkého nevydržím (aspoň sušené ovoce 5 kousků nebo BeBe či 2 kostičky čokolády). Jak proti tomu bojovat???

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Boj s chutí na sladkosti
Autor: Ela ()
Datum: 07. 02. 2003 22:21

Jóóó, to bych taky ráda věděla, protože mám stejný problém a obávám se, že je to opravdu jen a jen v hlavě a tudíž čistě zlozvyk. Jediné, co mne od večerního sladkošílenství udrží stranou, je zabavit se něčím do té míry, že na to zapomenu. Ale jinak s ničím tak nebojuju jako s tím sladkým, vážně si myslím, že je to regulerní závislost. A to je těžké odvykání. Takže jedině sáhnout po něčem jiném, ale asi pokud možno ne po sladkém, jinak se té závislosti zřejmě nezbavíme. Ach jo !

Nastavení: OdpovědětCitovat
Kurz na ovládnutí večerního mlsání
Autor: Ela ()
Datum: 08. 02. 2003 17:33

Vzpomněla jsem si, že vloni jsem si nechala poslat e-mailem 5 lekcí na ovládnutí závislosti na večerní sladkoobžerství z www.DietForum.com.
Vyhrabala jsem, přeložila a přepsala, tak se nechte inspirovat - zkopíruju každou lekci zvlášť, od 1. do 5.

Nastavení: OdpovědětCitovat
1. lekce
Autor: Ela ()
Datum: 08. 02. 2003 17:34

Trvá zhruba 8 - 9 dní skoncovat s koloběhem večerního jídla. Dobrá zpráva je, že jakmile jednou zlomíte svůj návyk, pokušení se sníží téměř o 75 %.
Každý den v následujících 4 dnech Vám přineseme jednoduchý tip jak ovládnout svůj návyk.
Proč je tak důležité nejíst v noci? Jednoduché - kvůli kaloriím navíc na váze neztratíte.
Jeden způsob, jak odolat pokušení, je jíst malá jídla v pravidelných intervalech a sníst uspokojivou večeři.
Někteří odbomíci jsou zastánci vyloučení veškerého cukru ze stravy. Ačkoli na papíře to zní jako dobrý nápad, jen velmi málo lidí to dokáže uskutečnit v praxi. Cukr tvoří součást většiny diet. Dobrá zpráva: cukr užívaný s mírou je OK.
Jestliže máte chut' na sladké a vyžadujete je, pak si po večeři dejte lehký dezert, což vám skutečně může pomoci odolat chuti na sladké pozdě v noci. Níže uvádíme několik návrhů na večemí dezert:
1.) 1/2 šálku netučné zmrzliny
2.) oblíbený netučný puding
3.) 1 kousek nízkotučného koláče
4.) miska míchaného ovoce
5.) wafle se šlehaným krémem a light sirupem
Toto bylo jen několik nápadů na nízkotučný dezert. Obsahují něco mezi 100-200 kcal. Tento zákusek by měl uspokojit vaši chut' na sladké bez konzumace mnoha prázdných kalorií !
OK, nyní praktický problém: Je 21 hodin, díváte se na televizi. Znenadání se vám vybaví představa tvarohového koláče s jahodami a zbytku pizzy, které vás volají do ledničky. CO UDĚLÁTE ??? Počkejte 10 minut. Na papíře to vypadá jednoduché, ale těžko proveditelné ve skutečnosti. Když to ale 10 -15 minut vydržíte, pokušení se začne vytrácet.
Připomeňte si následující :
1) Ty 2 minuty potěšení nestojí za zhruba 500 kalorií navíc.
2) Po jednom jídle obvykle následuje další - nestojí to za to!
3) Veškeré úsilí byste ted' promarnili kvůli dočasné slabosti.
4) Právě jste se najedli a nejste opravdu hladoví.
5) Jedli byste z nudy, zlosti, frustrace nebo kvůli nevědomé sugesci během TV reklam.
6) Budete se cítit desetkrát lépe, když odoláte.
7) Budete se cítit absolutně příšemě a mimo kontrolu, když si ty 2 minuty potěšení dopřejete.
Hubnutí není o tabletkách a bylinkách! Váš úspěch nebo selhání začíná v hlavě. Je to opravdu záležitost mysli. Následující 4 dny budou opravdu o změně vašeho myšlení a přeměně vašich návyků namísto oddávání se ničivému nutkání.
Váš úkol:
Kupte si dnes časopis o zdraví a fitness, vystřihněte si obrázek osoby, kterou obdivujete a připevněte si jej na vaši ledničku. Možná nikdy nebudete vypadat jako pevná těla v časopisech, ale máte pozitivní fyzickou představu někoho, kým byste se chtěli stát.

Nastavení: OdpovědětCitovat
2. lekce
Autor: Ela ()
Datum: 08. 02. 2003 17:36

Obchodní triky:
Včera jsme diskutovali o roli mysli při vyřčení NE. Dnes se naučíme několik jednoduchých triků, abyste se vyvarovali večerního mlsání, impuls nezmizí přes noc.
Jestliže odstraníte všechny dobroty z domu, potřebujete pouze vydržet než půjdete spát a nevyrazit ven pro zmrzlinu nebo na zmrzlinový pohár. Ale bereme v úvahu, že většina lidí má rodinu s dětmi, které sladkosti milují. Většina členů rodiny se nechce zúčastnit taktiky "žádná dobrota v domě". Tady je několik rad, jak překonat chutě:
1) Mějte malou misku s větrovými nebo tvrdými bonbóny bez cukru. Většina je nízkokalorická. Když vás popadne nekontrolovatelná touha po sladkém, strčte si do pusy bonbón. To je dobrý způsob, jak několika kaloriemi uspokojit chutě a současně udržet vaše ústa svěží.
2) Vyčistěte si zuby - když přijde první náznak impulsivního mlsání, běžte do koupelny a vyčistěte si zuby. Čištění vyšle psychologický signál, že už nebudete jíst a jste připraveni jít do postele.
Pamatujte si, noční jedení je špatný návyk, ne opravdový hlad. Obelstít vaši mysl a tělo zabere příštích 6 nebo 7 dní. To je čas potřebný k ovládnutí návyku.
3) Hořící sladce vonící svíčky - zní to hloupě? Výzkum svědčí o tom, že můžete váš hlad ošidit a držet chutě na uzdě inhalováním sladce vonícího aromatu, anebo ovocného, jako banán, třešně, jahody, jablko nebo pomeranč.
4) Pijte vodu - už jste to slyšeli, pít alespoň 8 sklenic vody denně. Voda zaplní a je bez chuti. Vypití sklenice vody, když vás láká jídlo vám může dočasně pomoci.
5) Bylinkový čaj - proč neuspokojit vaši chut' lahodným nekalorickým nápojem? Je mnoho ovocných aromatických a bylinkových čajů s vynikající chutí. Použijte náhražku sladidla. Pravidelně si připravujte chutný čaj a to udrží vaše chutě v mezích. Tento čaj neobsahuje kofein a tak nebudete v noci vzhůru. Některé čaje vám dokonce pomohou lépe usnout.
Úkol:
Napište si pozitivní prohlášení na samolepku a umístěte na viditelném místě. Třeba: Jak jím, taková budu. Proto budu jíst zdravě a budu zdravá.

Nastavení: OdpovědětCitovat
3. lekce
Autor: Ela ()
Datum: 08. 02. 2003 17:59

Stres v souvislosti s mlsáním:
Co je kromě nudy příčinou, že lidé jedí pozdě večer? Co třeba stres? Znáte to. Děti vyvádějí, manžel je nevrlý, mizerný šéf nebo kolega dělá váš život neveselým. Velká šance, že budete likvidovat frustraci v ledničce.

Předvídat, předvídat, předvídat !!!
Před tím nebudete nikdy chráněna. Jste jen člověk a když jste rozzlobená nebo ve stresu, většinou vám jídlo udělá dobře. Musíte předvídat, že chut' k mlsání poroste a tu hnusnou představu zvrátit. Namísto toho, abyste to řešila v ledničce, připravte se udělat následující:
1) Vypořádejte se se skutečným problémem , jestliže třeba děti jsou skutečnou příčinou vašeho stresu. Vyřešte to bez jídla a pak se odměňte .
2) Vaše odměna - naložte se do horké voňavé lázně a jen relaxujte. To je vhodná doba k vyzkoušení uklidňujícího bylinkového čaje, o kterých jsme už mluvili.
3) Představte si navzdory frustraci sebe jako elegantní a sexy ženu. To byl úkol v lekci 1 - najít si vzor, jak byste chtěli vypadat a umístit jej na viditelném místě. Získáte představu a přeprogramujete svou mysl. Cpou se tito vypracovaní lidé neustále jídlem u stánků s občerstvením ? Odpověd' je NE a vy taky nebudete. ]
4) Cvičte kdykoli - právě jste se pohádali s mužíčkem? Nelikvidujte to kouskem koláče. Zacvičte si při oblíbené hudbě nebo videokazetě aerobic. Cvičte, je to nejlepší způsob, jak se zbavit stresu a zlosti.
Pamatujte si, cílem je překonat několik příštích dnů bez večemího mlsání. Jakmile budete během 7 dnů bez impulsivního jedení, další dny budou už jednodušší. Trochu se to podobá odvykání kouření.
Náhlá chut' na jídlo je opravdu jako chut' kouřit. Setkáte se s abstinenčními příznaky.

Úkol:
Vědomá kontrola je velice důležitá. Ved'te si záznamy o všem, co sníte. Každé jídlo a počet kalorií.
Aby zhubly, snaží se většina žen o 1500 kalorií denně. Někdy to bude o něco méně nebo více. Pozdě v noci, když vás láká jídlo, máte k dispozici záznam příjmu jídla za den s počtem kalorií a nestojí to za to přijmout dalších 400 kalorií v kousku tvarového koláče.

Nastavení: OdpovědětCitovat
4. lekce
Autor: Ela ()
Datum: 08. 02. 2003 18:00

Nuda - největší viník mlsání.
Televize je největším viníkem večerního mlsání. Proč? Výrobci reklam opravdu rozumí principu "Obraz je víc než tisíc slov" a to je důvod, proč používají báječně vypadajicí lahůdky a atraktivní, zdravě vypadající herečky a herce, kteří vysílají vzkaz : dobré jídlo = spokojenost + žádné následky.
Už jste se dívali na televizi a pak náhle dostali chuť na jídlo? Je pravděpodobné, že svůdné reklamy na vás právě zapůsobily.
Nuda spouští mlsání. Je to běžné, když se díváte na TV nebo studujete. Tři hodiny u televize je čas, který byste mohli strávit raději sebezdokonalováním. Když sledujete TV více než 2 hodiny každý večer, zkuste využít tento čas na záležitosti, které jste odkládali. Nebo ještě lépe - na zdokonalování sebe sama.
Není to lepší namísto trávení času tupou zábavou? Na televizi není nic špatného, ale programy si pečlivě vybírejte a získaný volný čas využijte lépe..
A proč se zdokonalovat ? Pro začátek - stanete se zajímavějším člověkem, nejen že budete informovanější a spokojenější, ale vymaníte se z vlivu výrobců reklam, kteří chtějí kontrolovat vaše aktivity a peněženky.
Co to udělá s mlsáním?
Když budete zaneprázdněni sebezdokonalováním , nebudete se už nudit. Když se nenudíte - přestanete se soustřeďovat na jídlo. Strávit poslední jednu nebo dvě hodiny dne něčím užitečným je aktivní způsob jak se nestat obětí impulzivního jedení.
Jak se můžu zdokonalit?
Začněte třeba internetem. Zajímá vás historie? Chcete vědět víc a zvířatech? Zkuste použít vyhledávač.
Jestliže jste milovníkem knih, jděte do knihkupectví nebo místní knihovny. Když pocítíte chut' k jídlu v knihkupectví, zkuste si dát kávu bez kofeinu oslazenou podle chuti. Máte-Ii děti, je nejvyšší čas k získání vašeho manžela ke spolupráci v tom smyslu, aby je pohlídal a vy tak získáte volný čas na něco zábavného. Namísto návštěvy knihkupectví můžete jít cvičit nebo navštívit dobrou přítelkyni.
Dalši zábavné věci:
Plánujte svou dovolenou. Jestli plánujete návštěvu Říma nebo Grand Canyonu, využijte čas strávený dřív u televize k plánování vaší vysnněné dovolené. Vyberte si zajímavou destinaci, pak si přečtěte něco a kultuře a zajímavých místech. Udělejte si finanční plán na zaplacení dovolené. Řekněme - žijete-li
v USA a vždycky jste chtěli navštívit Londýn nebo Paříž, začněte už ted' plánovat cestu v příštím roce.
V čem je celý smysl ?
Ať už plánujete levnou dovolenou autem nebo dovolenou snů ve vzdálených destinacích, radost je v samotném plánování. Namísto přežvykování hranolek a zbytku pizzy po večerech strávíte hodinu každý večer nějak příjemně - návštěvou knihkupectví, získáváním informací na intemetu anebo plánováním dovolené. Dovolená nemusí být dlouhá, ale měla by být na pěkném místě. Naučte se něco z historie, kultury , abyste, až se tam dostanete, získali z rodinné dovolené maximum. Cestování je zábavné pro celou rodinu a plánování je polovina radosti. Namísto toho, abyste v metru přemýšleli o jídle, vyplňte svůj čas dobrodružstvím plánování vašich příštích prázdnin.
Další tipy :
Máte-Ii umělecký talent, můžete trávit večery rozvojem těchto schopností. Kupte si štětce, barvy a další umělecké potřeby. Pracujte hodinu každý večer. Když děláte něco oblíbeného, nemyslíte na jídlo.
Přemýšlejte, co jste se vždycky chtěli naučit. Jděte k počítači a najděte si nějaký on-line kurz. Je jich stále víc a víc. Najděte si oblasti, které vás opravdu zajímají.
Váš úkol:
Toto je čas k prozkoumání vaší duše. Napište si vše, co vás zajímá. Až budete mít seznam, máte podklad k novému dobrodružství. At' už je to cestování, plánování vysněné dovolené, cokoliv, dělejte to hodinu každý večer. Kdykoliv jste náchylní k mlsání, jděte a dělejte něco zábavného. Postupně se stanete zajímavějšími, informovanými a zdravějšími uvnitř i navrch.
Zítřejší lekce :Co je nejdůležitější faktor úspěchu ? Zjistíte zítra.

Nastavení: OdpovědětCitovat
5. lekce
Autor: Ela ()
Datum: 08. 02. 2003 18:02

Poslední , 5. lekce

Každý člověk potřebuje oporu.
Toto je poslední den mini kursu a máme to potěšení podělit se s vámi o některé tipy. Jestliže jste byli úspěšní ve třech z uplynulých 4 dní a večer nejedli, jste na dobré cestě k ovládnutí tohoto zlozvyku. A to impulsivní jedení je - zlozvyk.
Jak jsme se již zmínili, zažijete abstinenční příznaky podobně jako lidé zkoušející přestat kouřit. Dobrá zpráva je, že po 7 úspěšných nocích se pokušení vytrácí.
Zajistěte si vždy přiměřenou snídani, vynechaná snídaně uvrhne vaše tělo do pocitu vyhladovělosti. To způsobí, že váš metabolismus se zpomalí a hubnutí se tím ztíží. Pokračujte malými jídly během dne. Dejte si uspokojivou večeři a přidejte k tomu vše, co jste se v posledních 4 dnech naučili.

Nikdo není dokonalý a tak nepodléhejte špatným pocitům proto, že jste otevřeli včera večer sáček chipsů . Dnes budete úspěšnější.

Poslední den prosím zvažte možnost velmi důležitého zdroje pomoci - podpůrné kurzy zabývající se touto problematikou, které mají mnoho zkušeností s kontrolou váhy. Jsou to dobré příležitosti k setkávání se s ostatními lidmi z vašeho okolí se stejnýrni problémy. Když vás popadne chut' k jídlu, proč nezavolat takového známého nebo proč neposlat email? Oni pomohou vám a vy jim.
Jestliže jste raději doma a neradi chodíte na takováto místa , zkuste internet, kde si můžete vyměňovat zkušenosti, tipy, recepty a dodávat si navzájem odvahu.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: 5. lekce
Autor: Mirka S. ()
Datum: 08. 02. 2003 18:52

Ahojte holky,
dnes jsem dostala takový tip na to, jak zvládnout chutě na sladké, popřípadě jak zvládnout chutě, které na nás mohou přijít v noci. Ela už to tady mj. psala, je to obyčejná voda, ale pozor, ne studená, ale teplá! Zkuste si vypít sklenici teplé, hodně teplé vody, když dostanete chuť na něco sladkého, nebo prostě jen chuť na jídlo, které není zrovna plánované, nebo je v nevhodný čas. Mělo by to prý zaručeně pomoct. A ráno jako první věc i kvůli trávení je prý nejlepší také sklenice teplé vody, může být i s pár kapičkama citronu nebo medu. Tak jsem zvědavá, z mé hlavy to není, budu to zkoušet:-) Ale myslím, že to tu už třeba někdo někdy psal, tak se omlouvám, kdyby...

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: 5. lekce
Autor: Jana ()
Datum: 27. 02. 2003 09:07

Milá Mirko, jak píšeš o té teplé vodě, mám to vyzkoušené a na mě to zabralo, hlavně je dobré pít vlažnou vodu ráno s tím citronem a malou lžičkou medu. I to chrání před chřipkovou epidemií. Tak se holky všechny držte, až jsme do plavek kočky.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Boj s chutí na sladkosti
Autor: zzuzzik.z ()
Datum: 23. 02. 2012 16:15

Zdravím, před vánocema jsem se držela, dala jsem si snídani, ve škole svačinu a doma o půl třetí oběd, pak jsem si dala na svačinu jen nízkotučný bílý jogurt a večer zeleninu nebo ovoce... Ale o vánocích jsem to krutě rozjela a od té doby se nemůžu dostat do rytmu, tenkrát jsem na nic ani chuť neměla, prostě jsem sladké nepotřebovala, ale teď se nemůžu skoro ani učit aniž bych nemyslela na sladké, už tři dny se snažím jíst jako tenkrát před vánocema ale není to ono, pořád myslím na jídlo.
Po jak dlouhé době si zase zvyknu jíst jako kdysi aniž bych měla chutě?

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Boj s chutí na sladkosti
Autor: Milan2003 ()
Datum: 11. 05. 2012 21:08

ahoj ja taky nejsem pripraven na hubnuti ale ja nehubnu ja tloustni prate se jak?:
ja hodne jim sladkosti vim ze bych nemel ale ja si nemuzu pomoct a rada bi neuskodilasmiling smiley)

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Boj s chutí na sladkosti
Autor: lukasova ()
Datum: 12. 05. 2012 12:11

Milane - chyba bude v jídelníčku. Předej více bílkovin a jez pravidelně po 3 hodinách.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Boj s chutí na sladkosti
Autor: linda.lila ()
Datum: 17. 06. 2012 14:58

Ahojte!Ja mám tiež chuť na sladkosti pravidelne každý deň. Ja si však myslím, že jeden keksík denne nikomu neublíži.Veľmi neverím že priberáte len s jedenia jedneho keksiku hoci aj každý deň. Určite je problém celkovo s jedálničkom.

Nastavení: OdpovědětCitovat


Provozovatel serveru ZHUBNEME - diskuzni forum nenese zadnou odpovednost za zde uvedene prispevky, tyto jsou nezavislymi prispevky uzivatelu fora a nemusi byt vzdy v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Provozovatel si vyhrazuje pravo je v pripade nevhodnosti (urazky, sproste vyrazy, nepovolena reklama nebo texty v rozporu se zakonem) odstranit. Take inzeraty na prodej a nakup nezdravych produktu budou mazany, protoze jejich uzivani neni v souladu se zamerenim serveru ZHUBNEME. Informace, ktere jsou zverejnovany na serveru zhubneme.cz podlehaji autorskemu zakonu a jakekoliv dalsi sireni nebo publikovani casti nebo celku je bez predesleho pisemneho souhlasu provozovatele zakazano.

Zasady zpracovani osobnich udaju: GDPR-----------REKLAMA-------------
This forum powered by Phorum.